Pirms daudziem gadsimtiem, kad Amata veidoja ieleju, tā meta līkumu tur, kur tagad pļava, un tecēja gar Miglas ieža sānu. Dziļāk mežā aiz Miglas ieža, kur krauja turpinās, ir Mazais miglas iezis.
Iezis ir viens no apskates objektiem, mērojot aizraujošo Ģeoloģisko taku gar Amatu, no tās redzama ieža dienvidu puse. Labi šis iezis saskatāms no Zvārtes pļavas puses – tā atrodas Zvārtes ieža teritorijā.
www.entergauja.com
Miglas iezis (arī Pļavas iezis) ir 14 m augsts kupolveida smilšakmens atsegums, Amatas labajā krastā, aptuveni 300 m lejpus Zvārtes ieža, Rubeņkalna (arī Čūsku kalna) R nogāzē. Ieža pakājē ir Amatas vecupe un avots.
Informācijas plāksnīte pie Miglas ieža vēsta: Vietējas nozīmes aizsargājams ģeoloģisks dabas piemineklis. Atrodas ~ 300 m uz ziemeļaustrumiem no Zvārtes ieža. Miglas iezi vietējie iedzīvotāji agrāk dēvējuši par Pļavas iezi. Iezis kā šaura strēle turpinās mežā. Tur tas senāk saukts par Čūsku kalnu. Miglas iezis ir augšdevona Gaujas svītas (D3gj) sarkano smilšakmeņu atsegums. Tā garums 90 m, augstums 8-14 m. Atsegumā novērojams devona smilšakmeņiem raksturīgais slīpslāņojums. Iezī redzamas vairākas ūdens izskalotas nišas un joslas. Nedaudz tālāk uz ziemeļiem no Miglas ieža atrodas Čūsku iezis. Šis iezis atrodas dziļāk mežā, tālāk no Amatas krasta. Šis iezis ir skatāms tikai pa fragmentiem. Šeit atrodas mākslīgi izveidotā vai apdarinātā Bēgļu jeb Čūsku ieža ala.
lv.wikipedia.org