Kaņiera ezera tornis
Atgriezties Iegūt norādes

Kaņiera ezera tornis

Kaņiera ezera tornis

Kaņiera ezera putnu vērošanas tornis atrodas Kaņiera Riekstu pussalā un ir viegli atrodams – Lapmežciema – Antiņciema ceļa malā uz to norāda liela no koka veidota norāde.

Kaņieris ir uzskatāms par vienu no izcilākajām putnu vietām Latvijā, jo nelielā dziļuma un bagātīgās ūdensaugu veģetācijas dēļ tas ir īpaši piemērots dažādu ūdensputnu ligzdošanai un atpūtai caurceļošanas laikā. Pavasarī jau drīz pēc ledus izkušanas ezerā ierodas pirmie caurceļotāji – gaigalas, lielās un mazās gauras, kā arī virkne citu ūdensputnu sugu. Daļa no atlidotājiem paliek ezerā visu vasaru, lai te ligzdotu un izaudzētu mazuļus. Ezeram īpaši raksturīgas sugas, kas ligzdo niedrājos (lielais dumpis, mazais ormanītis, bārdzīlīte, dažādi niedru ķauķi, retumis tiek dzirdēts arī mazais dumpis) vai peldošās slīkšņās (pīles un kaijveidīgie putni).

Tornis uzbūvēts 2009. gadā ar CEMEX finansiālu atbalstu, būves projektu īstenoja Latvijas Ornitoloģijas biedrība sadarbībā ar Ķemeru nacionālā parka administrāciju.
www.daba.gov.lv


CEMEX putnu vērošanas tornis atrodas Kaņiera ezera Riekstu pussalā un ļauj pārredzēt ievērojamu daļu Kaņiera ezera. Tā kā ezers ir cieši aizaudzis ar niedrēm un citiem augiem, piekļūšana tuvu putniem un to vērošana bija apgrūtināta. Tagad visu ezeru var pārredzēt no putnu vērošanas torņa, kura uzstādīšanu finansējis CEMEX. Atrodoties tornī, pievērsiet īpašu uzmanību baltu koku grupai dienvidrietumu virzienā no torņa. Tā ir jūras kraukļu kolonija. Savukārt skatoties rietumu virzienā paveras skats uz nacionālā parka rezervāta zonas mežiem, virs kuriem ir liela iespēja ieraudzīt planējam jūras ērgli. Šurp vērts doties, lai priecātos par ezera ainavu, gulbjiem un elegantajiem baltajiem gārņiem.
visittukums.lv