Ūdenstornis būvēts 1960. gadā un darbojies līdz 2009. gadam. 2009. gadā mainījās pilsētas ūdenssaimniecības struktūra un tornis pilnībā tika izslēgts no kopējās ūdens apgādes sistēmas. Torņa jumta augstākais punkts ir 27m no zemes. Šobrīd industriālā mantojuma objekts – Aizputes ūdenstornis ir pieejams kā skatu tornis.
Apmeklētājiem eksponēti ūdensapgādes tīklu krāni, informācija par citiem industriālajiem objektiem Aizputē, darbināms 3D ūdenstorņa modelis un dziļurbuma modelis, kā arī teleskops pilsētas apskatei no augšas.
DARBA LAIKS:
Otrdiena – piektdiena 10:00 – 18:00
Sestdiena 10:00 – 15:00
Pirmdiena, svētdiena – SLĒGTS!
Apmeklējumu pieteikt iepriekš!
Atmodas iela 32 C, Aizpute
Tālrunis: (+371) 28617307
Ieejas maksa: 1, 50 EUR
visitaizpute.lv
Aizputes ūdenstorni var uzskatīt par pilsētas sirdi, jo tas 50 gadu kalpojis ūdensapgādes sistēmā un ar dzeramo ūdeni nodrošinājis lielāko daļu pilsētas. Tas uzbūvēts 1960. gadā, un tā tvertnē ietilpa 90 m3 ūdens. Taču ar laiku ūdenstorņa jauda un arī ūdens kvalitāte vairs neatbilda prasībām, tāpēc tas tika izslēgts no kopējās ūdensapgādes sistēmas. Jaunu atdzelžošanas iekārtu izveidošana radīja jautājumu, ko darīt ar nevienam nevajadzīgo vidi degradējošo objektu.
Bijusi doma par tā nojaukšanu, taču ūdenstornis pielāgots tūrisma vajadzībām, un šobrīd tas ir pārbūvēts par skatu torni ar stiklotu panorāmas skatu laukumu. Jumta augstākais punkts atrodas 27 m no zemes. Ūdenstornī eksponēti ūdensapgādes tīklu krāni. Darbināms 3D ūdenstorņa modelis ļauj iepazīties ar ūdenstorņa darbības principiem, bet saprast zemes slāņu izvietojumu palīdz dzeramā ūdens dziļurbuma modelis. Konkrētais attēlotais urbums ir 280 m dziļš.
Pie Aizputes atrodas lauku tūrisma saimniecība “Garīkas”, kur apskatāms vēl viens industriālā mantojuma piemērs ūdens apgādes nodrošināšanai – hidrauliskais ūdens triecis – ierīce, kas spēj sūknēt ūdeni bez elektrības padeves.
industrialheritage.travel