Slīteres nacionālajā parkā top jauna dabas taka – velomaršruts pa Mazbānīša stigu ceļā no Mazirbes upes līdz Ķikanam Sīkragā, takas garums aptuveni 7 km. Takas, koka tiltiņu pār mazajām upēm un informācijas stendu būvniecību finansē Baltijas jūras reģiona transnacionālās sadarbības programmas projekts «Baltijas Zaļā josta».
Šobrīd pa jauniem koka tiltiņiem jau var šķērsot Mazirbes upi un Ķikanu vietās, kur līdz 1963. gadam pa šaursliežu dzelzceļu tās šķērsoja Mazbānītis. Arī divi trīsdaļīgie informācijas stendi ir savās vietās takas malā, lai informētu par Slīteres nacionālā parka apskates objektiem un Mazbānīša vēsturi. Dabas takas seguma uzlabošanas darbi un norādes stabu uzstādīšana notiks vēl šajā tūrisma sezonā. Par Mazbānīti Ziemeļkurzemē dēvē vilcienu, kas pasažierus un kravu transportēja pa 600 mm platām šaursliežu dzelzceļa sliedēm laikā no 1916. līdz 1963. gadam. Tas ir militārās vēstures mantojums no Pirmā pasaules kara, kas savulaik spēlēja nozīmīgu lomu visas Ziemeļkurzemes, bet īpaši lībiešu zvejniekciemu kultūras un ekonomikas uzplaukumā, nodrošinot saikni apdzīvoto vietu starpā, dodot darba vietas.
Turpceļā taka ved pa bijušo Ziemeļkurzemes šaursliežu (600 mm) dzelzceļa jeb Mazbānīša stigu, kas savulaik savienoja Dundagu un piekrastes ciemus ar Ventspili un Talsiem un kursēja no 1916. līdz 1962. gadam. Pirms tam uz Ziemeļkurzemes piekrastes ciemiem bija iespējams nokļūt tikai ar kājām vai zirgu pajūgiem. Šaursliežu dzelzceļa izbūve sniedza nozīmīgu ieguldījumu reģiona ekonomiskajā un kultūras izaugsmē. Pa ceļam varat redzēt arī bijušo Mazirbes stacijas vietu, kas tagad atzīmēta ar piemiņas akmeni. Nokļūstot līdz “Jaunmuiža-Sīkrags” ceļam, var griezties uz jūras pusi un turpināt taku pa smilšaino liedagu atpakaļceļā uz Mazirbi. Izturīgākiem pa seno mazbānīša trasi iespējams noiet papildus gabalu līdz Ķikānupes tiltiņam (Jaunciema virzienā), kur pa ceļam var apskatīt piemiņas akmeni bijušās Sīkraga dzelzceļa stacijas vietā, kas celta 1892. gadā. Savukārt Sīkraga ciema centrālā daļa (pa ceļam uz jūru no Jaunmuižas – Sīkraga ceļa) joprojām glabā valsts aizsargājamas senā zvejniekciema būvniecības iezīmes.