440 metrus garā Ģīmes dabas taka ir vides izglītības un infrastruktūras objekts Valmierā. Taka sākas pie Leona Paegles ielā esošajām Ģīmes upītes slūžām, virs kurām izbūvēta skatu platforma.
Visā takas garumā ir izvietoti informācijas stendi ar materiāliem, tā saturiskā koncepcija balstīta uz trīs pamatelementiem – ūdens, zeme un gaiss. Ūdens izpēte atklāj ūdenī dzīvojošos iemītniekus, to dažādību. Paveroties gaisā, iespējams vērot putnus, klausīties to unikālajās dziesmās, naktī vērot sikspārņus, iepazīt ūdensputnu dzīvi. Savukārt, zeme ļauj uzzināt vairāk par šajā teritorijā sastopamajiem augiem, pētīt skudru dzīvi un pūžņa uzbūvi, iepazīt dumbrāju, kā arī Valmieras zemes dzīles.
Lai godinātu latviešu komponista Jāzepa Vītola, kurš 1863. gadā dzimis Ģīmes dzirnavās, piemiņu, pie slūžām iespējams noklausīties J.Vītola Valmierai veltīto skaņdarbu “Valmieras suvenīrs”, ko ierakstā izpilda pianiste Aiva Tauriņa-Šariņa. Šī taka ir arī veltījums ievērojamiem putnu pētniekiem, kuri aizrautīgi strādājuši Latvijas un Valmieras labā, dabas izpētes un izglītošanas jomā - baltvācieši Haralds fon Loudons un Nikolajs fon Tranzē.
Takā izveidots arī skatu paviljons, brīvdabas klase, zemā purva un augstā purva dobe.
www.visit.valmiera.lv
No skatu platformām un atpūtas paviljona ikviens var nesteidzīgi baudīt dabas skatus, ieklausīties putnu vīterošanā, vērot kukaiņu un ūdensdzīvnieku rosību dabā. Dabas vērotāji var redzēt savām acīm, kā spāres kāpurs, pieķēries pie ūdensauga stumbra, 2 stundu laikā pārvēršas par lidojošu kukaini, uzzināt kā atšķiras zemais purvs no augstā purva, aplūkojot speciāli ierīkotas zemā un augstā purva dobes, un atklāt, kas ir ūdens ēzelītis, ūdens skorpions, ežgalvīte, un, kāpēc upes tilbīte varētu tikt uzskatīta par Valmieras putnu?
www.entergauja.com